Turnaj (5) 24. 11. 2019

24.11.2019

Melicharka CUP má za sebou úspěšnou obnovenou premiéru !

Skončil další ročník bowlingové série Melicharka CUP.  A můžeme hrdě říci, že skončil úspěšně.

Melicharka CUP se na několik let odmlčela, ale v letošním roce byla zase tradice obnovena.  Velikou zásluhu na tom má pořadatel a neúnavný organizátor Jirka Urban. Spolu s vedením bowlingového centra  Markem a Tomášem dokázal motivovat a oslovit spoustu věrných hráčů. Přilákal i mnoho nových tváří a také sponzorů. Za to mu patří velký dík. Ještě připojuji přání dobrého zdravi, pevných nervů a hlavně elánu do dalších turnajů.

Možná Vás zaujme i několik statistik a zajímavostí k uplynulému ročníku.

Celkem se letos Melicharka CUPu zúčastnilo 57 hráčů. Z toho 16 odehrálo všech 5 turnajů Bramborová medaile.

Na prvních čtyřech nejlépe bodovaných místech se v letošních pěti turnajích vystřídalo 10 hráčů. Na tom nejlepším t.j. na čtvrtém místě se dvakrát umístil Petr Kasalický a Jan Suchánek. Jednou toto místo obsadil Milan Brabec.

Za tato umístění hráči dostali body do celkové tabulky Melicharka CUPu. A vítězem se nakonec stal Jan Suchánek (159 bodů).  Vítěz obdržel putovní pohár.

Gratulujeme !!!

Na druhém místě o pouhý jeden bod skončil Milan Svoboda (158 bodů).

Milan o vedení přišel v posledním listopadovém turnaji, kde se umístil na 10. místě. Tím ztratil bodový náskok a vítězství mu uniklo o vlásek.

V letošním ročníku Melicharka CUPu padlo celkem 8 dvoustovek. Nejvíce jich pokořil Pepa Colon (212, 245, 202).

Nejvyšší hodnotu 245 dosáhli dokonce dva hráči na říjnovém turnaji současně. Petr Kasalický a Pepa Colon. Tehdy se muselo o vítězi s nejvyšším náhozem rozhodnout dodatečným rozstřelem, který vyhrál Pepa.

Tento listopadový a poslední letošní turnaj přinesl také několik zajímavých momentů.

3x byla překonána dvoustovka. Ale mimořádné na tom je, že poprvé nejvyšší nához ze všech měla žena. Simona Sobotková (213) překonala i dva muže, kteří tuto dvoustovku také přehodili. Valdu Martina (211) a Colona Josefa (202).

Myslím, že to bylo vůbec poprvé v historii turnajů Bramborová medaile.